الی بانو...1397/09/26سلام به دوستای عزیزم. امیدوارم حالتون خوبِ خوب باشه. بعد از یه مدتی که سایت مشکل داشت بالاخره درست شد و من تونستم سایت رو اپ کنم. منتظر دستورای جدید باشید که کلی دستور تو راهه 😍😍😍
خب نوبتی ام باشه نوبت #دسر یلدایی محبوب و معروفمون یعنی #ژله_هندوانه هست که هم خیلی راحته و هم خوشگل و همه پسند و یه گزینه ساده و سریع برای #یلدا محسوب میشه.

 


.
مواد لازم برای یک قالب میان تهی با قطر ۲۰ تا ۲۳ سانتیمتر:
#ژله قرمز( با طعم دلخواه): ۲ و تا ۲ونیم بسته
ژله آلوئه ورا یا یه ژله سبز کمرنگ مثل طالبی نصف بسته 
ژله سبز رنگ ( با طعم دلخواه ) ۱ تا ۱ونیم بسته 
بستنی لیوانی وانیلی ۲ الی ۳ عدد ( یا یک لیوان شیر)
شکلات چیپسی .
ابتدا قالب رو چرب کرده و ده دقیقه در فریزر قرار بدید.

 


ژله های قرمز رو داخل یک کاسه ریخته ۲ و نیم لیوان آب جوش بریزید. و حل کنید تا کاملا شفاف بشه . بعد نصف لیوان آب خنک داخلش ریخته و هم بزنید تا کاملا خنک و شفاف بشه‌ . وقتی خوب خنک شد یک بستنی لیوانی که کاملا همومای محیط و شل شده داخلش ریخته و خوب هم بزنید تا یکدست بشه ( یا نصف لیوان شیر ). ژله رو داخل قالب ریخته بذارید یخچال تا نیم بند بشه( اگه کامل ببنده لایه ها از هم بعد جدا خواهند شد)

 

 


نصف بسته ژله آلوئه ورا رو هم با نصف لیوان آب جوش هم زده و خنک شد چند قاشق بستنی داخلش بریزید و این لازه رو روی لایه ی قرمز بریزید و بذارید یخچال باز نیم بند بشه‌ .

 


ژله سبز رو هم با یک لیوان آب جوش هم زده تا کاملا خنک بشه ، بعد نصف لیوان شیر یا یک بستنی لیوانی رو بهش اضافه کرده و هم بزنید. من داخلش چند قطره رنگ خوراکی هم ریختم‌ 
اگه میخواهید لایه ضخیم باشه یا ژله رو نصف بسته زیاد کنید یا نصف لیوان هم آب خنک داخلش بریزید. 
این لایه هم روی لایه سفید ریخته و بذارید کاملا ببنده. 

 


بعد با چاقو دور ژله رو آزاد کرده کمی تکون بدید و داخل ظرف برگردونید. من ظرف رو روی قالب میذارم و با کمک دودست که یکی زیر بشقابه و یکی زیر قالب اینکارو میکنم که وسط ظرف بیفته.. بعد با شکلات چیپسی تخمه هندونه ها رو بذارید. 

 


بسیار ساده و خوشمزه . 
هزینه ی موادش: هربسته ژله ۳۵۰۰ تومان 
بستنی هر عدد ۵۰۰ تومان 
زمان مورد نیاز حدود ۲ ساعت
من برای لایه وسط از دو ق ژله طالبی ، ۱ ق ژلاتین ، چند ق شیر و بستنی استفاده کردم.

 

 به شما پیشنهاد میکنیم :

کیک رولتی


شوربا ماست


سبزیجات گریل شده


چیبس و پنیر


نظرات شما


نظری دریافت یا تایید نشده است